• +995-597095481
  • GEORGIA,TBILISI
Data Transfer Business Center

زبان مردم گرجستان


زبان رسمی مردم گرجستان کارتولی میباشد . و زبان دوم مردم روسی هست به طور کل میشه گفت اکثر مردم و افراد بالای 25 سال کاملا روسی را همچون زبان مادری مکالمه میکنند ولی جوانتر ها علاقه ای به زبان روسی ندارند و ازانجایی که روسیه را دشمن خود میدانند علاقه ای به یادگیری این زبان ندارند ولی اکثرا متوجه خواهند شد . در مورد کاربرد زبان انگلیسی میشه گفت تقریبا مثل ما ایرانی ها هستند . خیلی کم و به ندرت میشه با عموم مردم انگلیسی صحبت کرد و بیشتر جوانتر ها و دانشجوها کمی مسلط به انگلیسی میباشند . پس بنابراین نمیشه با یاد داشتن فقط زبان انگلیسی در این کشور زندگی کرد

واحد پول گرجستان

واحد پول گرجستان لاری میباشد پول خورده تر تتری نام دارد هر لاری 100 تتری میباشد . هر دلار تقریبا معادل 2.3 لاری میباشد و با پرداخت 100 دلار تقریبا 230لاری دریافت میکنید . همچنین میشه گفت هر لاری به پول ایران تقریبا معادل 1570 تومان می باشد بهتر است دلار با خود به گرجستان بیاورید . در ضمن حتما از دلار جدید و کاملا نو استفاده کنید چون صرافی ها دلار قدیمی و یا کهنه را قبول نمیکنند و اگر هم قبول کنند 3 درصد از مبلغ کسر و الباقی را پرداخت میکنند . صرافی هم به وفور در گرجستان یافت میشود و کافیست برای پیدا کردن صرافی سر خود را برگردانید . لازم به تذکر است از صرافی هایی استفاده کنید که علامت % انها 0 باشد . همچنین شرکت ما میتواند در صورتی که در گرجستان با کمبود دلار مواجه شدید با پرداخت تومان در حساب شرکت ما در ایران معادل آن را در گرجستان دلار دریافت کنید

تفلیس زیبا

تفلیس ( به انگلیسی Tbilisi تبیلیسی ) ( به گرجی თბილისი ) بزرگترین شهر و پایتخت گرجستان است .
تفلیس ، با 720 کیلومتر مربع مساحت و 1,200,000 نفر جمعیت ، قطب اقتصادی و تجاری گرجستان ، محسوب می شود .
وقتی وارد تفلیس می شوید ؛ زمان و مکان از ذهن شما خارج می شود و نمی دانید که در دنیای شگفت انگیز باستان هستید یا در یک شهر مدرن اروپایی ! چراکه تفلیس ترکیبی از بناهای تاریخی و ساختمان های مدرن است . طبق آمار ، بیشتر از 100 گروه قومی ، نژادی و مذهبی در تفلیس در کنار هم زندگی می کنند . بناهای قومی و مذهبی در این شهر از کلیسا ، کنیسه و مسجد گرفته تا آتشکده ، همه به فاصله ی 500 متر از هم در کمال صلح و آرامش برقرار هستند .
در تفلیس ، ورزشگاه ها و استادیوم های فراوانی وجود دارد . استادیوم "دینامو آرنا" با 55 هزار نفر گنجایش بزرگترین استادیوم گرجستان است و استادیوم "میخیل مسخی" با 24 هزار نفر گنجایش و سالن سرپوشیده ی "قصر ورزش" با 11 هزار نفر گنجایش ، در رده های بعدی قرار دارند .
از بناهای شگفت انگیز شهر تفلیس می توان به : ساختمان "اپرای ملی و باله گرجستان" ، در خیابان روستاولی ، ساختمان "تئاتر روستاولی" ، ساختمان "دانشگاه هنر" در خیابان روستاولی ، ساختمان "موزه ملی گرجستان" در خیابان روستاولی ، ساختمان "تئاتر مرجانیشویلی" در خیابان مرجانیشویلی ، ساختمان "کلیسای سامِبا" ، "کاخ ورونتسوف"، ساختمان "کتابخانه ی ملی پارلمان" ، "سیرک تفلیس" و "پل صلح" ، اشاره کرد .
تفلیس ، شهر بازار های سنتی و مدرن است . از یک سو پاساژ ها و مراکز خرید لوکس با برند های ایتالیایی و فرانسوی و از سویی دیگر بازار های سنتی با کیفیت ، با کمترین قیمت ، بهترین محل برای خرید انواع کالا های مورد نیاز است .
خیابان های تفلیس ، مانند نمایشگاه آثار هنری است ؛ چرا که انواع و اقسام آثار هنری از تابلو های نقاشی و فرش های دست بافت گرفته تا آثار فلزی ، چوبی و شیشه ای ، در پیاده روها برای فروش عرضه می شود .
گروه های موسیقی خیابانی با سبک های مختلف ، خیابان های تفلیس را هر روز به سالن کنسرت رایگان تبدیل می کنند ؛ که در حین خرید و پیاده روی می توانید از موسیقی هم لذت ببرید .
اگر به دنبال غذا های خوشمزه ی گرجی هستید ؛ تفلیس بهترین شهر برای پیدا کردن رستوران های بزرگ با غذاهای متنوع است که از خاچاپوری و خینگالی ، غذاهای سنتی گرجستان ، گرفته تا غذاهای ایرانی و هندی و ترکی ، ایتالیایی و فرانسوی آماده ی پذیرایی از شما هستند .
یادتان نرود که در سفر به تفلیس از "قلعه ی ناریکالا" و بنای "کارتلیس ددا" یا همان بنای "مادر" دیدن کنید .
حمام های شاه عباسی از دیدنی ترین بناهای تفلیس هستند ؛ که آب گرم آن کاملا طبیعی و خواص درمانی فراوانی دارند . این حمام ها در محله ارتاجالا در تفلیس قرار دارند و قدمت آنها به دوران صفویه بازمی گردد . با کاشی کاری های زیبا و تزئینات دیدنی و بنای گنبدی ، این حمام ، هر ساله پذیرای مسافران اروپایی ست که در کشور های خود هرگز چنین حمامی نخواهند دید !
رودخانه ی مشهور کشور گرجستان رود کر ، که به زبان انگلیسی Kura می باشد ؛ که از میان چند شهر از جمله تفلیس ، عبور می کند و جلوه ایی زیبا به شهر های گرجستان بخشیده است .
شب های تفلیس ، بی نهایت زیبا ست . وقتی نور چراغ های شهر ، درون رودخانه ی کور منعکس می شود ؛ منظره ای خیال انگیز ایجاد می کند که از زوایای مختلف شهر ، زیبایی های متفاوتی را به نمایش می گذارد .
پل صلح ، به انگلیسی Bridge of Peace یا به زبان گرجی مشویدوبیس خیدی ، با طراحی ویژه ای که دارد ؛ یکی جاذبه های مهم توریستی شهر محسوب می شود که منطقه ی قدیمی تفلیس را به منطقه ی جدید وصل می کند .